Pánske bavlnené košele - druhy materiálu

Pánske spoločenské košele, ktoré ponúkame na kosile24.cz sú všetky vyrobené z bavlny najvyššej kvality. Viac o kvalitách značky Eternakošeliach Olymp a košeliach Marvelis sa môžete dozvedieť z našich článko

Existuje mnoho druhov bavlnenej tkaniny, z ktorej sa košele šijú. Tieto druhy sa od seba odlišujú spôsobom, ako sa pretkáva základná osnova látky s útekom (niť, ktorá prechádza základné osnovou väčšinou v priečnom smere). Výsledkom je potom materiál s rôznou štruktúrou, vlastnosťami aj vzhľadom.


Bavlnené košele z Dynamic Cotton - svetový unikát od eterna

Dynamic Cotton vyvinula a uviedla na trh eterna ako jediný výrobca na svete. Materiál z bavlny najvyššej kvality vzniká unikátnym spôsobom tkania, kedy materiál získava dodatočnú pružnosť. Košeľa je tak oveľa príjemnejšia na nosenie, pretože sa lepšie prispôsobí telu pri jeho pohybe. Košele pritom zostáva nekrčivá a nežehlivá. To všetko bez použitia jediného syntetického materiálu. Tento materiál používa eterna iba u svojej najvyššej rady Premium Quality.

 

Bavlnené košele z Two Ply - exkluzívny materiál

Materiál Two Ply (čiže dvojité vlákno) predstavuje veľmi špeciálny a náročný spôsob tkania, preto sa používa u odevov najvyššej kvality. Priečne i pozdĺžne vlákno je zdvojené a pred tkaním sa prepletú. Vďaka tomu získava materiál na odolnosti, stabilite (ľahko sa sám narovnáva) ale predovšetkým na ušľachtilosti a mäkkosti.

Ukážka pánske košele Eterna Two Ply.

 

Bavlnené košele z popelínu - odolná klasika

U košieľ z popelínu (anglicky popeline) je základná osnova látky veľmi hustá a je pretkaná útekom tak, že výsledná tkanina je veľmi odolná, hladká a zároveň menej priehľadná a pritom vzdušná.

Ukážka pánskych košieľ Eterna z popelínu.
Ukážka 
pánskych košieľ Olymp z popelínu.

 

Bavlnené košele z materiálu dobby - zosílená väzba

Košele z materiálu dobby vychádzajú z popelínu. Na rozdiel od neho je ale tento materiál zosílený v svojej väzbe. V důsledku tohto je tkanina hustejšia a silnejšia. Preto bude vyhovovať mužom, kterí majú rádi zesílenú a nepriehľadnú košeľu.
 

 

Bavlnené košele zo Šambré - elegantná spoločenská košeľa do obleku

Košeľa z materiálu Šambré (anglicky Chambray) sa šije tak, že základná osnova látky je vo svetlejšom odtieni než farba použitá na priečne pretkanie. Často je základná osnova látky biela. Košeľa z materiálu Šambré je ideálna ako spoločenská košeľa do obleku, pretože je hladká a vďaka spôsobu ušitia aj lesklá.

Ukážka pánskych košieľ Eterna z šambré (chambray).
Ukážka pánskych košieľ Olymp z šambré (chambray).
Ukážka pánskych košieľ Marvelis z šambré (chambray).

 

Bavlnená košeľa z kepru - obľúbená spoločenská košeľa do obleku

Spoločenská košeľa z materiálu keper (anglicky Twill) má veľmi jemnú štruktúru, ktorá vzniká tak, že základná látka striedavo prechádza útekom pod a nad. Košeľa tým získa zaujímavý a elegantný akcent.

Ukážka pánskej košeľe eterna z kepru.

Ukážka pánskej košeľe Casa Moda z kepru.

 

Bavlnená košeľa z materiálu rybia kosť - luxusná pánska košeľa

Rybia kosť je materiál príbuzný keperu. Má veľmi typický vzhľad, kedy štruktúra látky je diagonálna a strieda sa smerom hore a dole (cik - cak). Toho sa dosahuje tým, že útok pretkáva základnú osnovu striedavo v dvoch základných smeroch. Materiál z rybej kosti je veľmi mäkký a elegantný a hodí sa pre luxusné pánske košele.

Ukážka pánskych košieľ Eterna Rybia kosť.

Ukážka pánskych košieľ Olymp rybia kosť.

 

Bavlnená košeľa Milleraye - kvalitná spoločenská košeľa

Košeľa z materiálu milleraye (niekedy sa značí Millrayé) je utkaná z veľkého množstva tenkých prúžkov. Výraz milleraye vo francúzštine znamená tisíc prúžkov. Košeľa z tohto materiálu sa šije tak, že sa primárna osnova vytvorí z veľkého počtu tenkých nití, ktoré sú pretkané útekom. Košele z materiálu Milleraye sú veľmi mäkké a elegantné.

Ukážka pánskych košieľ Eterna z Milleraye.
Ukážka pánskych košieľ Olymp z Millraye.

 

Bavlnené košele Fil - a - Fil - nevšedný vzhľad pánskej košeľe

Pánske košele z materiálu Fil - a - fil (slovensky sa prekladá ako vlákno na vlákne) sú vyrobené tak, že základná osnova je tvorená dvoma aj viacerými farebnými niťami (zvyčajne sa používajú dva odtiene rovnakej farby). Taktiež útok (tj niť pretkávajúca primárnu osnovu) môže byť v inej farbe. Tým vznikajú zaujímavé vzhľadové kompozície a košeľa získava veľmi jemnú štruktúru.

Ukážka pánskych košieľ Eterna z fil-a-fil.
Ukážka pánskych košieľ Olymp z fil-a-fil.

 

Edel Classic - krásny a mäkký materiál pre kvalitnú košeľu

Materiál Edel classic používa Eterna pre svoje luxusné spoločenské košele. Bavlnená tkanina pozostáva zo zhustenej osnovy aj úteku, čím materiál získava na mimoriadnej mäkkosti. Košeľa z tohto materiálu je veľmi príjemná na telo a krásne sa nosí.


Natte - košeľa s jemnou štruktúrou a výbornou vzdušnosťou

Materiál z radu natte je odvodený od keperu. Je veľmi ľahký a príjemný na nosenie a výborne odvádza telesné teplo. Ideálna košeľa do teplého prostredia.

Ukážka pánskych košieľ Eterna natte.

 

Bavlnené košele Oxford - voľno časová pánska košeľa

Pánske košele v materiáli Oxford sú vhodné ako voľnočasové až ľahko športové košele a to najmä vďaka ich mäkkosti a zároveň odolnosti. Bavlnená tkanina Oxford vznikne tak, že sa zafarbená základná osnova prepletá priečne bielou niťou. Nite môžu byť v rôznej hrúbke čo potom ovplyvňuje vzhľad a použitie košele.

 

Ukážka pánskych košieľ eterna z materiálu fine oxford (zjemnený oxford).