Pánske košele - druhy materiálov

Pánske spoločenské košele, ktoré ponúkame na kosile24.cz sú všetky vyrobené z bavlny najvyššej kvality. Viac o kvalitách značky Eternakošeliach Olympkošeliach Marvelisznačke Casa ModaVenti sa môžete dozvedieť z našich článkov.

Existuje mnoho druhov bavlnenej tkaniny, z ktorých sa košele šijú. Tieto druhy sa od seba odlišujú spôsobom, ako sa pretkáva základná osnova látky s útekom (niť, ktorá prechádza základné osnovou väčšinou v priečnom smere). Výsledkom je potom materiál s rôznou štruktúrou, vlastnosťami aj vzhľadom.

 

Bavlnené košele z Two Ply - exkluzívny materiál

Materiál Two Ply (čiže dvojité vlákno) predstavuje veľmi špeciálny a náročný spôsob tkania, preto sa používa u odevov najvyššej kvality. Priečne i pozdĺžne vlákno je zdvojené a pred tkaním sa vzájomne prepletú. Vďaka tomu získava materiál na odolnosti, stabilite (ľahko sa sám narovnáva) ale predovšetkým na ušľachtilosti a mäkkosti.

Ukážka pánske košele Eterna Two Ply.

 

Bavlnené košele z popelínu - odolná klasika

U košieľ z popelínu (anglicky popeline) je základná osnova látky hustá a je pretkaná útekom tak, že výsledná tkanina je veľmi odolná a zároveň, hladká.

Ukážka pánskych košieľ Eterna z popelínu.
Ukážka pánskych košieľ Olymp z popelínu.

 

Bavlnené košele z materiálu dobby - zosílená väzba

Košele z materiálu dobby vychádzajú z popelínu. Na rozdiel od neho je ale tento materiál zosílený v svojej väzbe. V důsledku tohto je tkanina hustejšia a silnejšia. Preto bude vyhovovať mužom, kterí majú rádi zesílenú a nepriehľadnú košeľu.
 
Ukážka pánskych košiel z materiálu dobby.
 

 

Bavlnené košele zo šambré - elegantná spoločenská košeľa do obleku

Košeľa z materiálu šambré (anglicky Chambray) sa šije tak, že základná osnova látky je vo svetlejšom odtieni než farba použitá na priečne pretkanie. Často je základná osnova látky biela. Košeľa z materiálu šambré je ideálna ako spoločenská košeľa do obleku, pretože je hladká a vďaka spôsobu ušitia aj jemne lesklá.

Ukážka pánskych košieľ Eterna z šambré (chambray).
Ukážka pánskych košieľ Olymp z šambré (chambray).
Ukážka pánskych košieľ Marvelis z šambré (chambray).

 

Bavlnená košeľa z kepru - obľúbená spoločenská košeľa do obleku

Spoločenská košeľa z materiálu keper (anglicky twill) má veľmi jemnú diagonálnu štruktúru, ktorá vzniká tak, že základná látka striedavo prechádza pod a nad útekom. Košeľa tým získa zaujímavý a elegantný akcent.

Ukážka pánskych košiel z materiálu twill (keper).

 

Bavlnená košeľa z materiálu rybia kosť - luxusná pánska košeľa

Rybia kosť je materiál príbuzný keperu. Má veľmi typický vzhľad, kedy štruktúra látky je diagonálna a strieda sa smerom hore a dole (cik - cak). Toho sa dosahuje tým, že útok pretkáva základnú osnovu striedavo v dvoch základných smeroch. Materiál z rybiej kosti je veľmi mäkký a elegantný a hodí sa pre luxusné pánske košele.

Ukážka pánskych košieľ z materiálu rybia kosť.

 

Bavlnená košeľa Milleraye - kvalitná spoločenská košeľa

Košeľa z materiálu milleraye (niekedy sa značí ako Millrayé) je utkaná z veľkého množstva tenkých prúžkov. Výraz milleraye vo francúzštine znamená tisíc prúžkov. Košeľa z tohto materiálu sa šije tak, že sa primárna osnova vytvorí z veľkého počtu tenkých nití, ktoré sú pretkané útekom. Košele z materiálu Milleraye sú mäkké a elegantné.

Ukážka pánskych košile Milleraye.

 

Bavlnené košele Fil - a - Fil - nevšedný vzhľad pánskej košeľe

Pánske košele z materiálu Fil - a - fil (slovensky sa prekladá ako vlákno na vlákne) sú vyrobené tak, že základná osnova je tvorená dvoma aj viacerými farebnými niťami (zvyčajne sa používajú dva odtiene rovnakej farby). Taktiež útok (tj niť pretkávajúca primárnu osnovu) môže byť v inej farbe. Tým vznikajú zaujímavé vzhľadové kompozície a košeľa získava veľmi jemnú štruktúru.

Ukážka pánskych košieľ fil-a-fil.

 

Natte - košeľa s jemnou štruktúrou a výbornou vzdušnosťou

Materiál natte je odvodený od kepru. Je veľmi ľahký a príjemný na nosenie a výborne odvádza telesné teplo. Ideálna košeľa do teplého prostredia.

Ukážka pánskych košieľ natte.

 

Bavlnené košele Oxford - voľnočasová aj formálna pánska košeľa

Pánske košele v materiáli Oxford sú vhodné ako voľnočasové až ľahko športové košele a to najmä vďaka ich mäkkosti a zároveň odolnosti. Bavlnená tkanina Oxford vznikne tak, že sa zafarbená základná osnova prepletá priečne bielou niťou. Nite môžu byť v rôznej hrúbke čo potom ovplyvňuje vzhľad a použitie košele (formálna vs. neformálna).

 

Ukážka pánskych košieľ Eterna z materiálu Fine Oxford (zjemnený oxford vhodný ako formálna košeľa).

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies