Články o košeliach

Nový strih Olymp Comfort Fit

Od augusta 2022 Olymp postupne prechádza na nový - užší - strih Comfort Fit.

V porovnaní s pôvodným strihom Comfort Fit je nový strih Comfort Fit užší v oblasti hrudníka a pása, najmä vo veľkostiach 43 a väčších.

Cieľom nového strihu je zmenšiť rozdiel medzi rovným strihom Comfort Fit a zoštíhleným strihom Modern Fit.

Čítať ďalej

 

 

Kedy nosiť košeľu v nohaviciach a kedy von z nohavíc?

Častý dotaz mužov je, či sa konkrétna košeľa nosí zastrčená do nohavíc alebo môže byť von z nohavíc.

Je to dané najmä všeobecným posunom módy smerom k neformálnejšiemu oblečeniu.

Možno sa pýtate, či existuje nejaké pravidlo pre nosenie košieľ von z nohavíc, ktoré zabráni faux pas.

Vyzerá to možno komplikovane, ale riešenie je prekvapivo jednoduché. Ak nemáte čas na podrobnosti, stačí, ak si zapamätáte toto: 

Zhrnutie: pravidlá pre nosenie košele von z nohavíc

• Košeľu von z nohavíc môžete nosiť v prípade, že oblečenie má neformálny (nie spoločenský) charakter.
• Košeľu vhodnú na nosenie von z nohavíc spoznáte podľa niekoľkých znakov (výrazné vzory a farby, golier, materiál) a najmä podľa spodného vykrojenia do písmena U.

Čítať ďalej

 

Košele na mieru - porovnanie s konfekčnými košeľami

V tomto článku uvádzame výhody a nevýhody ušitie košele na mieru a ich porovnávame s možnosťami, ktoré ponúkajú konfekčné košele.

Výhody košele na mieru

Hlavnou výhodou ušitie košele na mieru je presné prispôsobenie košele proporciám tela. To je zvlášť vhodné v situácii, keď má muž trošku atypické telo. Napr. je veľmi vysoký, má iné proporcie medzi šírkou krku, hrudníka, pásu pod.

Druhým hlavným dôvodom, prečo si košeľu na mieru zaobstarať je jej exkluzívny charakter. Košeľa na mieru je jednoducho znakom určitej spoločenskej prestíže.

Čítať ďalej

 

 

Košele Olymp 24/SEVEN - novinka

Na obrázku je muž v elastické košili Olymp 24/SEVENKošele Olymp 24/SEVEN sú novinkou roku 2020. Stali sa čoskoro hlavnou senzáciou a predajným trhákom značky Olymp.

Prečo? To sa pokúsime zhodnotiť v tomto článku.

Prednosti košiel Olymp 24/SEVEN

Hlavnou prednosťou je až neuveriteľná pružnosť materiálu. Tá je daná tým, že košeľa je v úpletu Jersey a kombinuje kvalitnú bavlnu a elastan v špeciálnej úprave.

Podobných materiálov bolo dosť aj v minulosti. Ale až Olympu sa podarilo dosiahnuť toho, že sa materiál nežmolkuje, nemení tvar a nestráca farbu. Je mäkký, veľmi príjemný na dotyk a dobre splývavý. Odborníci materiál označujú ako najviac hebkú látku vyrábanú z bavlny.

Odozva zo strany zákazníkov na tieto košele je vynikajúca.

Čítať ďalej

 

 

Veľkosť košele - čo to presne znamená?

Veľmi často sa stretávame so situáciou, kedy žena chce darovať mužovi košeľu, ale nevyzná sa vo veľkostiach. Každý si určite všimol, že v golieri košele je našitý štítok s číslom alebo písmenami. U čísel býva najčastejšie 37 - 48, písmenové označenie býva najčastejšie S - XXXL. Čo to ale u pánske košele presne znamená?

V tomto článku prinášame krátky návod, čo znamená veľkosť košele a aký je v ich označeniu rozdiel.

Čo znamená veľkosť 42?

Ak je na štítku v golieri veľkosť 42, znamená to, že obvod goliera je 42 cm. Obvod sa meria po vnútornej strane goliera od gombíka po stred gombíkovej dierky.

Podobne veľkosť 43 znamená, že obvod goliera je 43 cm. Rovnako tak platí, že veľkosť 41 sa rovná obvodu goliera 41 cm a tak podobne.

Vieme teraz, že košeľu vo veľkosti 42 by si mal vybrať muž, ktorý potrebuje okolo krku (s rezervou) 42 cm. To je ale všetko. Veľkosť 42 nehovorí nič o tom, ako široká či úzka košele bude. K tomu potrebujeme ešte informáciu o strihu košele. Tým sa budeme zaoberať v bode 6 nižšie.

Čítať ďalej

 

 

Najobľúbenejšie čierne košele

Na obrázku je muž v čiernej pánskej košeli EternaNa košele24.sk ponúkame viac ako 70 druhov čiernych košieľ. Tie sa vzájomne líšia značkou, dĺžkou rukáva, strihom, použitým materiálom, dizajnom a ďalšími vlastnosťami s pridanou hodnotou ako je nežehlivosť, nepriehľadnosť atď. K tomu môžeme pripočítať ďalších takmer 100 košieľ v šedej a antracitovej farbe.
S čiernymi pánskymi košeľami máme veľké skúsenosti, každoročne ich predáme približne tisíc. V tomto článku sa preto pokúsime zhodnotiť, aké čierne košele zákazníci najviac preferujú.

Jednofarebná čierna košeľa

Konzervatívny muži, ktorí majú radi čiernu farbu, preferujú čierne košele bez rôznofarebných prvkov. To znamená, že košeľa je jednofarebná vrátane čiernych gombíkov. Tieto košele sa nosia k samostatným nohaviciam, niekedy aj k obleku a ako alternatívny odev často tiež na smútočné udalosti ako je pohreb.
Čierne košele ponúkame vo všetkých strihoch aj dĺžkach rukáva.

Tu sú príklady obľúbených čiernych košieľ:

a) tradičná čierna košeľa Eterna v rovnom strihu Comfort Fit a čierna košeľa v zoštíhlenom strihu Modern Fit

b) tradičná čierna košeľa Olymp v rovnom strihu Comfort Fit a čierna košeľa v zoštíhlenom strihu Modern Fit

Čítať ďalej

 

 

Najobľúbenejšie biele košele

Na obrázku je muž v bielej luxusnej koseli EternaNa košele24.sk predávame viac ako 250 druhov bielych košieľ. Tie sa líšia značkou, strihom, dĺžkou, použitým materiálom, dizajnom a ďalšími užitočnými vlastnosťami ako je nežehlivosť, nepriehľadnosť atď. Každoročne predáme niekoľko tisíc bielych košieľ a preto už môžeme zhodnotiť, aké biele košele majú zákazníci najviac v obľube.

Nepriehľadná biela košeľa – najväčsí súčasný hit

Opravdovým trhákom je v tomto roku nepriehľadná biela košeľa. S tými začala najskôr Eterna vo svojej produktovej rade Eterna Cover. Neskôr sa pridal s nepriehľadnými košeľami aj Olymp, takže súčasná ponuka nepriehľadných bielych košieľ je pomerne veľká a zahŕňa všetky strihy a dĺžky rukáva.

Biela gala košeľa s dvojitou manžetou a skrytou légou

Toto je pravdepodobne najpredávanejšia slávnostná biela košeľa. Veľmi obľúbená je ako svadobná košeľa alebo gala košeľa na osobitne dôležité udalosti alebo pre návštevy kultúrnych alebo spoločenských podujatí, ktoré vyžadujú veľmi formálny odev.

Čítať ďalej

 

 

Nosím košele A.M.J. Akú alternatívu pre mňa máte?

Na obrázku je logo košiel AMJKošele AMJ patrí k najpredávanejším košeliam na Slovensku. Vyrábajú sa v Ázii a v predaji sú v niekoľkých podnikových predajniach a na internete.
Pomerne často nás kontaktujú zákazníci, ktorí nosia košele AMJ, nech im poradíme s výberom. Najčastejšie majú záujem o košele Marvelis, ktoré sú v podobnej cenovej kategórii ako košele AMJ. V tomto článku preto prinášame porovnanie oboch značiek a odporúčania, akú košeľu si vybrať.

Prečo uvažovať o alternatíve ku košeliam AMJ?

Dôvodom, prečo chcú muži vyskúšať košele Marvelis sú najčastejšie: 1. nežehlivosť materiálu, 2. výborný pomer ceny a kvality (Marvelis je sesterskou značkou Olympu) a 3. veľký výber. Náš eshop si väčšinou vyberú na základe odporúčania priateľov a recenzií zákazníkov.

Strihy a dĺžky košiel AMJ

Košele AMJ sa vyrábajú v dvoch strihoch: rovnom strihu Comfort Fit a zúženom strihu Slim Fit. Sú v predaju s krátkym rukávom, s dlhým rukávom a s predĺženým rukávom.
Košele Marvelis sa vyrábajú v troch strihoch: rovnom strihu Comfort Fit, zoštíhlenom (zúženom) strihu Modern Fit a silne zoštíhlenom strihu Body Fit. Zákazníci si tiež môžu vybrať medzi krátkym, dlhým a predĺženým rukávom.

Čítať ďalej

 

 

Slim Fit, Body Fit, Tailored Fit, Extra Slim nebo Fitted? Alebo: Ako se vyznať v roznych strihoch pánskych košiel a ktorý si vybrať?

Veľký výber zo sobou nesie bohužiaľ aj komplikáciu v podobe otázky, aký strih košele zvoliť, aby som si vybral správne.

Preto sa v tomto článku pokúsime osvetliť základné pojmy a výber košele na internete čo najviac zjednodušiť.

Ako sme už opisovali inde, u klasických spoločenských košieľ sa vychádza z obvodu okolo krku. To preto, aby si muž mohol košeľu dopnúť okolo krku, uviazať si kravatu a mal košeľu okolo krku tak akurát. Ani príliš tesnú ani príliš voľnú. Obvod okolo krku teda určuje veľkosť košele. Najčastejšie veľkosti košiel sú v rozmedzí 39 - 46. (Ak hľadáte viac informácií o tom, ako a kde sa meria obvod okolo krku, pozrite sa na tento návod, ako určiť veľkosť košele.)

Keďže ale rôzni muži s rovnako širokým krkom môžu mať diametrálne odlišnú postavu, existujú rôzne strihy košieľ. Strihy sa zvyčajne označujú slovom FIT. Základným poznávacím znamením strihu sú dva body: šírka okolo hrudníka a šírka okolo pásu.

Čítať ďalej

 

 

Polokošele - p(ó)lo tričko alebo polovica košele?

Je na obrázku polokošile nebo malé tričko s límečkem?

Ako byste pomenovali tento pánsky odev?

 

Od normálneho trička sa odlišuje tým, že má tiež golierik a zapínanie na gombíky.

Je to polo tričko, pólo tričko, polo košeľa alebo polokošeľa?

Kde sa názov polokošeľa vzial?

Rozkrytie slova polokošeľa je prekvapivo jednoduché. A ako v mnohých prípadoch vznikol skomolením pri prekladu z angličtiny.

Čítať ďalej

 

 

Nepriehľadné pánske košele

Stáva sa nám pomerne často, že zákazník pýta nepriehľadnú / nepriesvitnú pánsku košeľu. Nejčastejšie ide o situáciu, kedy klient che bielu nepriehľadnú košeľu.

Motiváciou je zvyčajne snaha, aby telo cez košeľu nepresvietalo, aby neboly vidiet rozne znamienka, silnejšie ochlpenie apod.

Prečo sú košele priesvitné?

Dá sa povedať, že určitá priehladnosť či priesvitnosť je typická pre všetky svetlé spoločenské košele a to najmä ty biele. Priesvitnosť je daná faktom, že svetlo (najmä priame slnko) prechádza cez materiál košele. Tým sa zviditelňuje všetko, čo je pod košeľou. Tento jev je najčastejší u ľahkých, hladkých materiálov ako je popelín alebo chambray (po slovensky šambré). V situácii, kedy má materiál výraznejšiu štruktúru, býva aj menej priesvitný. Rovnako platí, že pokial má materiál väčšie medzery v štruktúre tkaniny a je vzdušnejší, já súčasne aj priehľadnejší.

Čítať ďalej

 

 

Nežehlivé košele - ako sa v nich vyznať a na čo si dať pozor

Nežehlivé košele sú stále obľúbenejšie pre ich snadnú údržbu a dobrý vzhľad po celý deň. Ako si ukážeme ďalej, vyplatí sa venovať pozornosť tomu, akú nežehlivú košeľu si kupujem.

Existujú dve úrovne nežehlivej úpravy bavlnených košieľ:

a) Nežehlivé košele (po anglicky non iron) - tieto košele nie je nutné pri správnej starostlivosti žehliť

b) Snadno žehlivé košele (po anglicky easy iron) - tieto košele je nutné přežehliť, ale žehlenie ide ľahko

Košele, ktoré nie sú označené žiadnou z týchto variant, sú bez akékoľvek nežehlivej úpravy.

Čítať ďalej

 

 

Tričko pod košeľu

Aké sú argumenty pro a proti?

Najväčším argumentom je hygiena a estetika. Pohľad na košeľu prilepenú na hrudi alebo chrbáte, veľké potné mapy, alebo dokonca koláče potu v podpazuší, dokážu odradiť už len při pohľade do zrkadla. A teraz si predstavte, ako to pôsobí na ľudí, ktorý sa na to musia pozerať.

V zime, kedy sa človek nepotí ani v aute ani v kancelárii, to možno u niekoho ide aj bez trička, ale to sú skôr výnimky. V minulosti sa nosily veľa nátelníky bez rukávov. Ich problém je ale to, že nezabránia tvorbe potných map v podpazuší. Ľudia, ktorý museli byť po celý deň v obleku a veľa se potili, napr. čašníci v provotriednych reštauráciach, riešili potenie napr. tak, že si pred smenou dali vodu s malým množstvom soli, ktorá obmedzuje potenie.bile tricko pod kosili

Dnešným najobvyklejším riešením je tričko s krátkým rukávom, ktoré odstráni problém s potnými mapami na tele aj v podpazuší. Pokial sa mapy urobia na tričku, cez košeľu určite nepresiaknú a nebudú vidieť.

S tým súvisí aj to, že ak nosím pod košeľou tričko, vydrží mi košeľa dlhšiu dobu. Stačí vymeniť triko a košeľu si môžem obliecť ešte raz. (Pulóver, ktorý nosím na tričku tiež nedám po každom noseniu do pračky.)

A ešte jedna výhoda. Ak nosíte pod košeľou tričko, košeľa sa mnohem menej zmačká a vyzerá výrazne lepšie.

Čítať ďalej

 

 

Vhodné a nevhodné oblečenie na pohreb u mužov

Vhodné a nevhodné oblečení na pohřeb u mužů?Odchod zo sveta a posledné zbohom je na Slovensku brané ako jedna z najviac smutných a skľučujúcich udalostí. V mnohých krajinách sveta je to inak. Ale to teraz nechajme stranou.

Zostávame na Slovensku, a preto naše oblečenie musíme prispôsobiť smutečnej nálade. Farebne smútok vyjadrujú iba tmavé tóny a to najmä čierne.

Tradičné pánske oblečenie na pohreb

Tradičné oblečenie, ktoré vychádza z tradície a spoločenskej etikety a ukazuje, že hosť na pohrbu berie posledné zbohom dôstojne, znamená iba jedinú možnú voľbu oblečenia. Čierny oblek, čierna spoločenská obuv, biela košeľa a čierna kravata. Prijateľná je okrem čiernej farby obleku aj iná tmavá napr. tmavosivá, antracitová alebo výnimočne aj tmavomodrá v  hlbokých modrých tónoch. Košeľa je zapnutá u krku, kravata je dotažená, sako zapnuté na jeden gombík. U kravaty se za prijateľnú alternatívu k černej farbe považuje aj gaštanovo hnedá alebo námorná modrá.

Čítať ďalej

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies