Košeľa s krátkym rukávom - odporúčanie

Košele s krátkym rukávom majú v letnom šatníku svoje miesto. Dokážu urobiť horúci letný deň v aute alebo v kancelárii znesiteľnejši.


Košeľa s krátkym rukávom - ideálny materiál je bavlna

Ak má byť košeľa s krátkym rukávom vzdušná a priedušná, mala by byť vyrobená zo skutočne kvalitnej bavlny. Bavlna je najvhodnejší prírodný materiál, ktorý si u košeľe s krátkym rukávom môžete zvoliť. Košele s prímesou umelých látok sú väčšinou menej príjemné na nosenie a sú tiež menej priedušné ako košeľa z kvalitného prírodného materiálu.

Košele predávané na kosele24.sk sú všetky kvalitné značkové košele, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitnej bavlny, ktorá zaručuje väčšiu trvanlivosť, príjemnejšie nosenie aj lepší vzhľad košele.
 
Košeľa Olymp sa vyrába z egyptskej bavlny, ktorá predstavuje pravdepodobne najvyššiu kvalitu bavlny vôbec.
Košele Eterna majú dokonca kritérium pre kvalitu bavlny ešte prísnejšie. Šijú sa z bavlny najvyššej kvality. Tj takej, ktorá má dĺžku vlákna najmenej 35,7 mm. (len cca 3 % ročnej úrody bavlny na svete splní toto kritérium) Bavlnená tkanina pre košele Eterna sa vyrába vo Švajčiarsku a je označená ako swiss cotton.


Krátka košeľa v nekrčivej úprave - lepší vzhľad a úspora času

Ak má košeľa s krátkym rukávom vydržať celodenný záprah na horúcom vzduchu, je veľmi praktické, ak bude mať nekrčivú úpravu. Takáto košeľa sa výrazne menej krčí a aj po dlhom dni bude vyzerať dobre. Navyše ju stačí po vypraní iba povesiť na ramienko a druhý deň bude opäť pripravená do služby. Viac o správnom praniu a sušeniu košeiľ tu.

Abyste si boli istý, že Vaša košeľa spĺňa najprísnejšie ekologické kritéria pre výrobu a zdravotnú nezávadnosť, vyberajte iba z odevou s certifikátom  EKO TEX STANDARD 100.


Kombinácia košeľe s krátkym rukávom so spoločenským odevom

Spoločensky úplne prijateľná je kombinácia košeľe s krátkym rukávom s dlhými nohavicami. Veľmi populárna kombinácia je košeľa s krátkym rukávom s jeansy alebo inými viac či menej casual nohavicami.

Košeľa s krátkym rukávom sa dá nosiť aj v kombinácii s látkovými / spoločenskými nohavicami a to aj v sete s kravatou.
Naopak spoločensky skôr nevhodné (hoci pomerne veľa rozšírené) je kombinovať košeľu s krátkym rukávom s oblekom. Košeľa do obleku by mala mať vždy dlhý rukáv a to aj v lete.


Košeľu s krátkym rukávom si vyberte na kosele24.sk

Kvalitná košeľa s krátkym rukávom značky Eterna rovnako ako košele s krátkym rukávom značiek Olymp alebo Marvelis ponúka e-shop kosele24.sk najmä v jarnej a letnej sezóne. V sezóne jeseň / zima je ponuka výrazne menšia.

V letnej sezóne je ponuka na kosele24.sk široká a všetky košele Olymp a eterna s krátkym rukávom sú za cenu okolo 50 €. U košieľ Marvelis s krátkym rukávom je cena 35 € vrátane dopravy zadarmo.

Ak máme vyzdvihnúť jednu košeľu s krátkym rukávom pre horúce letné dni, potom by to bol Olymp Aircon, ktorého materiál je nielen mimoriadne mäkký, ale tiež mimoriadne ľahký a vzdušný.