Eterna

V tomto článku nájdete informácie ku značke Eterna.
Kliknite tu, ak si chcete pozrieť ponuku pánskych košieľ Eterna.

 

V čom sú pánske košele Eterna unikátne?

Košele Eterna považujeme za špičku v kategórii značkových nežehlivých košieľ. Košele Eterna sa pri nosení takmer nemačkajú a po vypraniu ich nie je treba žehliť. Aj po niekoľkých rokoch vyzerajú stále dobre.

Eterna je značka, ktorá investuje späť do výrobku, do materiálu, do vývoja. Ako prvá na svete predstavila nežehlivé košele, ako prvá získala certifikát Eco Tex Standard. Ako prvá tiež predstavila košele v nepriehľadnej úprave Cover.

 

Značka Eterna existuje už viac ako 150 rokov

Košele Eterna majú históriu, akú im môže väčšina značiek iba závidieť. Eterna patrí k najstarším odevným značkám na svete. Vznik značky Eterna sa datuje to do roku 1863, kedy súrodenci Honigsbergovci založili vo Viedni továrnu na prádlo.

Od roka 1927 má firma sídlo v Pasove v Nemecku a dnes vyrába ročne cca 3,5 mil košieľ. Spoločnosť Eterna je spolu so spoločnosťou Olymp európskym lídrom v oblasti nežehlivých bavlnených košile. Košele Eterna sa najviac predávajú v Nemecku, Francúzsku, Anglicku, Rakúsku, Švajčiarsku, Holandsku a Škandinávii.

 

Eterna klade dôraz na vysokú kvalitu materiálu a spracovania košieľ

Eterna sa od svojho vznika sústredí na dve veci: prvotriedny materiál a špičkové spracovanie. Ako u väčšiny odevov, rozhodujúci vplyv na kvalitu košeľe Eterna má použitý materiál.

Približne iba 3% svetovej úrody bavlny spĺňa požiadavky na najvyššiu kvalitu. Bavlna najvyššej kvality se vyznačuje predevšetkým tým, že má mimoriadne dlhé vlákno. To musí byť dlhé aspoň 35,7 mm. Bavlne s takto dlhým vláknom se darí najlepšie v Egypte a na juhu Spojených štátov, kde sú pre jej pestovanie ideálne klimatické podmienky. Toto mimoriadne dlhé vlákno je obzvlášť jemné a má vynikajúce charakteristiky pre následnú úpravu. V porovnaní s normálnou bavlnou sa vyznačuje vyššou odolnosťou a trvanlivosťou a to približne o 40%.

 

Kvalitu košieľ Eterna poznáte pri prvom noseniu. Jej špeciálne vyvinuté vlákno sa pôsobením telesného ťepla narovnáva a košeľa sa tým sama "žehlí", takže v nej vyzeráte aj po celodňovom nosení stále elegantne. Vďaka špeciálnej úprave vlákna košele Eterna naviac mnohem menej absorbujú pachy, takže váš večerný pobyt v restaurácii takmer nepoznáte.

Eterna je prvným výrobcom textilu na svetě, ktorý obdržal certifikát Eko-Tex-Standard 1000, ktorý je potvrdením ekologičnosti a nezávadnosti výroby. Vysokú kvalitu ale najlepšie poznáte na sebe při každodennom nosení.

 

Sortiment Eterna

Pánsky sortiment Eterna sa za posledných 160 rokov príliš nezmenil. Tvoria jej košele a kravaty.

PÁNSKÉ KOŠELE ETERNA

Výkladnou skriňou a najvyššou líniou košieľ Eterna je línia Eterna 1863. Ta je vyrobená z bavlny najvyššej kvality a spracovania, ktoré sú triedou samy o sebe.

Eterna ponúka 3 základné strihové rady košieľ, které majú ale to hlavné spoločné. Všetky sú vyrobené zo špičkovej bavlny a sú samozrejme nežehlivé alebo snadno žehlivé v úprave proti mačkaniu a absorpcii pachov.

 

a) COMFORT FIT (skoršie označenie Blackline)

COMFORT FIT je nadčasová klasika pre každého businessmana. Vyznačuje sa pohodlným, rovným strihom a klasickými farbami a vzormi. A keď klasika, tak samozrejme s náprsným vreckom.

Košele Eterna Comfort Fit ponúkame s krátkym rukávom, s dlhým rukávom, s predĺženým rukávom ako aj s extra predĺženým rukávom.

 

b) MODERN FIT (skoršie označenie Redline)

MODERN FIT má moderný, zoštíhlený slim strih a osloví predovšetkým mladých mužov normálnej alebo štíhlejšiej postavy, ktorí majú radi moderný vzhľad. Košeľa má alebo nemá náprsné vrecko podľa konkrétneho druhu košele.

Košele Eterna Modern Fit ponúkame s krátkým rukávom, s dlhým rukávom, s predĺženým rukávom a s extra predĺženým rukávom.

 

c) SLIM FIT (skoršie označenie Red by Eterna SUPER SLIM)

SLIM FIT košeľa je určená pre mladých, veľmi štíhlych mužov. Je veľmi výrazne zoštíhlená tak, aby obopínala telo čo najtesnějšie. Celkový vzhľad košele Eterna z línie SLIM FIT dopĺňajú často ďalšie prvky, ktoré dotvárajú celkový moderný vzhľad. Košeľa nemá náprsné vrecko.

Košele Eterna Slim Fit ponúkame ako košele s čiastočne predĺženým rukávom. Ten meria 67 cm, teda o 2 cm viac ako dlhý rukáv. Tito Slim Fit košele máme ponuke aj pre veľmi vysokých mužov okolo 200 cm s extra predĺženým rukávom.

 

KRAVATY Eterna

Kravaty Eterna sa vyrábajú iba z čistého hodvábu. Použitý materiál najvyššej kvality a starostlivé ručné spracovanie poznáte na prvý pohľad aj na omak. Vzory se vyrábajú vždy podľa aktuálnych vzorov košieľ tak, aby spoločne strihem, farbou a dizajnom vytvárali harmonický celok. Šírka kravát je 7,5 cm alebo 6 cm, čo odpovedá použitému golierku u košieľ Eterna aj súčasným módnym trendom, ktoré favoridzujú úzke kravaty.

Pre uľahčenie výberu ponúkame vždy sety košieľ a kravát, ktoré k sebe pasujú a ktoré podčiarknú váš celkový dojem.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies