Luxusné pánske košele Eterna - v nežehlivých košeliach

V tomto článku nájdete informácie ku značke eterna. 
Kliknite tu, ak si chcete prezrieť ponuku pánskych košieľ eterna

 

V čom sú pánske košele eterna unikátne?

Košele eterna považujeme za špičku v kategórii značkových nežehlivých košieľ. Košele eterna sa po vypraniu nežehlia, pri nosení sa nekrčia a aj po niekoľkých rokoch vyzerajú stále dobre. V Českej a Slovenskej republike nie je eterna mimo okruh znalcov príliš známa. Je to dané tým, že nikdy neinvestovala do žiadnej reklamy. Eterna je značka, ktorá investuje výhradně späť do produkta, do materiálu, do vývoja. Snažíme sa o to, aby sme našou ponukou aj cenovou politikou prispeli k tomu, aby se značka eterna dostala k čo nejširšiemu okruhu zákaznikov.

 

Značka eterna existuje už 150 rokov

Košele eterna majú históriu, akú im môže väčšina značiek iba závidieť. Eterna patrí k najstarším odevným značkám na svete. Košele eterna se vyrábajú už od roka 1863, kedy súrodenci Honigsbergovci založili vo Viedni továrnu na prádlo. Od roka 1927 má firma sídlo v Pasove v Německu a dnes vyrába ročne cca 3,5 mil košieľ. Eterna je európskou jednotkou v nežehlivých bavlnených košeliach. Výrobky firmy smerujú najviac do Německa, Francúzska, Anglie a Irska, Rakúska, Švajčiarska, Holandska, Belgie ako aj Ruska.

  

Eterna klade dôraz na mimoriadnu kvalitu materiálu a spracovanie košeľí

Eterna sa od svojho vznika sústredí na dve veci: prvotriedny materiál a špičkové spracovanie. Ako u väčšiny odevov, rozhodujúci vplyv na kvalitu košeľe eterna má použitý materiál.

Približne iba 3% svetovej úrody bavlny spĺňa požiadavky na najvyššiu kvalitu. Bavlna najvyššej kvality se vyznačuje predevšetkým tým, že má mimoriadne dlhé vlákno. To musí byť dlhé aspoň 35,7 mm. Bavlne s takto dlhým vláknom se darí najlepšie v Egypte a na juhu Spojených štátov, kde sú pre jej pestovanie ideálne klimatické podmienky. Toto mimoriadne dlhé vlákno je obzvlášť jemné a má vynikajúce charakteristiky pre následnú úpravu. V porovnaní s normálnou bavlnou sa vyznačuje vyššou odolnosťou a trvanlivosťou a to približne o 40%.

 

Eterna nakupuje bavlnenú tkaninu od společnosti Swiss cotton, ktorá ju vyrába vo Švajčiarsku výhradně z tejto najkvalitnějšej bavlny. Surová bavlna najvyššej kvality sa vo Švajčiarsku spracováva najskôr do vlákna a neskôr sa z nej vyrába tkanina. Swiss cotton je držiťelom niekoľkých svetových patentov na výrobu bavlnenej tkaniny a svoju produkciu dodává dominantne firme Eterna.

 

 

 

Kvalitu košieľ eterna poznáte pri prvom noseniu. Jej špeciálne vyvinuté vlákno sa pôsobením telesného ťepla narovnáva a košeľa sa tým sama "žehlí", takže v nej vyzeráte aj po celodňovom nosení stále elegantne. Vďaka špeciálnej úprave vlákna košele eterna naviac mnohem menej absorbují pachy, takže váš večerný pobyt v zafajčenej reštaurácií takmer nepoznáte. 

 

 

Eterna je prvným výrobcom textilu na svetě, ktorý obdržel certifikát Eko-Tex-Standard 1000, ktorý je potvrdením ekologičnosti a nezávadnosti výroby. Vysokú kvalitu ale najlepšie poznáte na sebe při každodennom nosení.

  

Košele eterna se vyrábajú iba v Evropskej únii

Eterna klade mimoriadny dôraz na kvalitu spracovania. Na rozdiel od iných značiek, ktoré šijú na zakázku v Číne alebo inných krajinách s lacnou (a dobrou?) pracovnou silou, a môžu tak mať problémy s kvalitou, je eterna meriatkom kvality. Eterna vyrába iba v Evropskej únii v továrnách, ktoré sama vlastní a má tak celý výrobný proces plne pod kontrolou. Väčšina produkcie pochádza zo Slovenska a Českej republiky.

 

Sortiment eterna

Pánsky sortiment eterna sa za posledných 150 rokov príliš nezmenil. Tvoria jej košele a kravaty.

PÁNSKÉ KOŠELE ETERNA

Výkladnou skriňou a najvyššou líniou košieľ eterna je línia Premium Quality. Ta je vyrobená z bavlny najvyššej kvality vo svetovo unikátnej úprave Dynamic cotton alebo exkluzívnej úprave Two ply (alebo dvojité vlákno). Úroveň spracovania a detaila je triedou sama o sebe.

Eterna ponúka 3 základné strihové rady košieľ, které majú ale to hlavné spoločné. Všetky sú vyrobené zo švajčiarskej bavlny swiss-cotton a sú samozrejme nežehlivé a v úprave proti krčeniu a absorpcii pachov.

 

a) COMFORT FIT (skoršie označenie Blackline)                              

COMFORT FIT je nadčasová klasika pro každého businessmana. Vyznačuje sa pohodlným, rovným strihom a klasickými farbami a vzormi. A keď klasika, tak samozrejme s náprsným vreckom s malým vyšitým logom eterna. 

Košele Eterna Comfort Fit ponúkame s krátkym rukávom, s dlhým rukávom aj s predĺženým rukávom.

 

b) MODERN FIT (skoršie označenie Redline)                                 

MODERN FIT má moderný, zoštíhlený slim strih a osloví predovšetkým mladých mužov, ktorí majú radi moderný vzhľad. Košeľa má alebo nemá náprsné vrecko podľa konkrétneho druhu košeľe. Logo eterna je vyšité na levej manžete. 

Košele Eterna Modern Fit ponúkame s krátkým rukávom, s dlhým rukávom, s predĺženým rukávom a s extra predĺženým rukávom.

 

c) SLIM FIT (skoršie označenie Red by eterna SUPER SLIM)        

SLIM FIT alebo SUPER SLIM je novinkou pro mladých, veľmi štíhlych mužov. Je veľmi výrazne zoštíhlená tak, aby obopínala telo čo najtesnějšie. Celkový vzhľad košeľe eterna z línie SLIM FIT doplňujú často ďalšie prvky, ktoré dotvárajú celkový moderný vzhľad. Košeľa nemá náprsné vrecko.

Košele Eterna Slim Fit ponúkame ako košele s čiastočne predĺženým rukávom. Ten meria 67 cm, teda o 2 cm viac ako dlhý rukáv.

 

KRAVATY eterna

Kravaty eterna sa vyrábajú iba z čistého hodvábu. Použitý materiál najvyššej kvality a starostlivé ručné spracovanie poznáte na prvý pohľad aj na omak. Vzory se vyrábajú vždy podľa aktuálnych vzorov košieľ tak, aby spoločne strihem, farbou a dizajnom vytvárali harmonický celok. Šírka kravát je 7,5 cm alebo 6 cm, čo odpovedá použitému golierku u košieľ eterna aj súčasným módnym trendom, ktoré favoridzujú úzke kravaty.

Pre uľahčenie výberu ponúkame vždy sety košieľ a kravát, ktoré k sebe pasujú a ktoré podčiarknú váš celkový dojem.