Pánske košele - farby - čo pristane?

V tomto článku sa budeme venovať farbám pánskych košieľ. Zameriame sa na spoločenské košele, tj také ktoré sa nosia ako košele do obleku alebo aj samostatne k jeansom, ale svojou povahou a dizajnom neurazí ani v kancelárii.

Modrá pánska košeľa - najuniverzálnejšia spoločenská košeľa

Manžeta rukávu u světle modré pánské košile

Ak by sme mali vybrať najviac univerzálnu farbu košeľe, potom by to bola svetlomodrá. Táto farba sa hodí v podstate k akémukoľvek oblečeniu. Svetlo modrá košeľa bude vyzerať dobre k džínsom rovnako tak ako spoločenskému tmavomodrému obleku.

Svetlomodrá košeľa pasuje tiež takmer ku každej kravate, najviac obľúbené kombinácie sú napr. s tmavo červenou alebo bordó farbou.
Veľkou výhodou svetlomodré košele je tiež to, že vyzerá dobre na každom mužovi bez ohľadu na to, ako svetlú alebo tmavú má pleť a farbu vlasov.

Ponuku modrých košieľ nájdete tu:

 

Biela pánska košeľa - klasická spoločenská košeľa do obleku

Manžeta rukávu u bílé pánské košile

Biela košeľa dodá mužovi vždy profesionálny, čistý a uhladený vzhľad.
Biela košeľa je tiež veľmi univerzálna, hodí sa takmer k akémukoľvek obleku a kravate. Najviac elegantne bude biela košeľa vyzerať u kontrastného oblečenia tj. napr. u tmavého obleku s výraznou červenou kravatou.
Biela košeľa vyzerá najlepšie na mužoch s tmavým odtieňom pokožky, pretože ten umocňuje jej kontrast. U mužov sa svetlou pokožkou sa bude biela košeľa vynímať trochu menej a muž v nej môže vyzerať trochu " vyblednuto ". Preto je dôležité ju potom vhodne skombinovať s ďalšími farbami, ideálne na kravate.

Pozrite si tiež populárne kategórie bielych košile.

Ponuku bielych košieľ nájdete tu.

 

Champagne pánska košeľa - ideálna slávnostná košeľa

Pánska košeľa vo farbe šampaň je menej univerzálna než biela farba, hoci jej použitie je veľmi podobné. Šampaň košeľa je napr. veľmi obľúbená ako svadobná košeľa, pretože sa veľmi dobre hodí k nevestiným svadobným šatám, ktoré bývajú tiež v champagne farbe.

Šampaň košeľa vyzerá najlepšie v kombinácii s tmavým napr. tmavomodrým alebo aj tmavohnedým oblekom a kravatou v podobných champagne tónoch.
Šampaň košeľa je však vo svojom použití výrazne menej univerzálna ako biela košeľa. Snaha o kontrastný vzhľad by v kombinácii s champagne košeľou pravdepodobne nedopadla dobre.

Ponuku champagne košieľ nájdete tu.

 

Ružová pánska košeľa - svieža mladá farba pre pánsku košeľu

U ružovej farby záleží veľmi na jej tónu. Zatiaľ čo sladká ružová farba je vhodnejšia pre smotanovú zmrzlinu ako pre pánsku košeľu, svieža farba rosé bude najmä na mužoch tmavejšího odtieňa kože vyzerať veľmi príjemne. Pokiaľ zvolíte vhodný odtieň ružovej farby, potom je jej použitie a kombinovateľnosť takmer rovnako univerzálna ako u svetlomodrej farby.
V niektorom konzervatívnom prostredí (napr. niektoré finančné inštitúcie alebo právnickej firmy) nemusí byť ale ružová farba prijímaná ako vhodná.

Ponuku ružových košieľ nájdete tu.

 

Fialová pánska košeľa - moderná pánska košeľa

Košele v rôznych odtieňoch fialovej farby sú stále populárnejšie. Ako spoločenská košeľa sa najviac odporúča fialová v jemnom orgovánovom odtieni.
Táto farba košele bude vyzerať dobre na tmavomodrému obleku v kombinácii napr. s jemne prúžkovanou kravatou, ktorá bude obsahovať farebné fialové prvky navodzujúce vzťah ku košeli.

Ponuku fialových košieľ nájdete tu.
 

Sivá pánska košeľa - čím viac svetlá, tým vhodnejšia ako spoločenská

Náprsné vrecko u sivej pánskej košele

Rovnako ako u ružovej farby, záleží pri sivej košeľi najviac na odtieni. Ako spoločenská košeľa sa hodí svetlosivá.
U svetlosivej košeľe je opäť vhodné kombinovať ju s tmavosivým alebo modrým oblekom.

Tmavo sivá košeľa ve veľmi obľúbená k samostatným nohaviciam alebo saku bez kravaty.

Ponuku sivých košieľ nájdete tu.

 

Čierna pánska košeľa - obľúbená ale ako spoločenská nie vždy vhodná košeľa

Hoci je čierna košeľa veľmia rozšírená a veľmi obľúbená, jej používanie ako spoločenská košeľa k čiernemu obleku typicky s čiernou kravatou je vhodné len u niektorých profesií - typicky u voľných živností ako sú napr. architekti.
Čiernu košeľu je vhodnejšie nosiť k nohaviciam ( či už jeansom alebo spoločenským ) samostatne.
U čierne košeľe je dôležité dbať na stálosť farby, pretože čierna farba má tendenciu po niekoľkých vypraniach " odchádzať " a to najmä na lemoch, manžetách a golieri. Preto odporúčame zvoliť čiernu košeľu eterna s jedinečnou funkciou Permanent black, ktorá zaručí, že čierna farba košele zostane čiernu aj po niekoľkých rokoch.

Pozrite si tiež populárne kategórie čiernych košiel.

Ponuku čiernych košieľ nájdete tu.


Zvláštnou kapitolou potom je kombinácia farebných košieľ s prúžkom alebo kostičkou s oblekom a kravatou. Ak vás zaujíma, akým spôsobom kombinovať vzorované pánske košele so spoločenským odevom, prečítajte si tento článok.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies