Košele s dlhým rukávom, predĺženým rukávom a skráteným rukávom

Dĺžka rukávu u pánskej košele je veľmi dôležitá , pretože ukazuje na dobrý vkus aj starostlivosť , ktorú muž oblečeniu venuje.

 

Skratka ku košeliam s predĺženým rukávom:

 

Pánske košele - dlhý rukáv

Pánska košeľa s dlhým rukávom je nejčastejšia varianta pánskych košieľ. U košieľ s dlhým rukávom rozlišujeme štandardnú dĺžku rukáva, ďalej predĺženú dĺžku, extra predĺženú dĺžku rukáva resp. košele a tiež skrátenú dĺžku rukáva..

Základným pravidlom pri výbere dĺžky rukáva u pánske košele je, aby bol rukáv dostatočne dlhý tj aby presahoval úroveň zápästia. To je nutné dodržať aj v prípade, že je ruka ohnutá v lakti. Výber správnej dĺžky rukáva sa u košele robí tak, že spustite ruku a u košele rozopnete manžetu. Lem manžety by mal dosahovať približne 2 cm nad spojnicu palca a ukazováka (viď foto).

 


V prípade košeľe s dvojitou manžetou ( tzv. francúzska manžeta ) môže byť rukáv ešte o 1 cm dlhší.
Väčšina mužov nosí košeľu s normálnou dĺžkou rukáva. Ten je u košele Eterna, Venti a Casa Moda dlhý 65 cm a u košiel Olymp a Marvelis 64 cm. Táto dĺžka sa meria od napojenia rukáva na ramenný šev po koniec manžety.

 

Pánske košele - predĺžený rukáv

Muži , ktorým by bol dlhý rukáv príliš krátky by mali voliť košeľu s predĺženým rukávom. Predĺžený rukáv zvyčajne pasuje nadpriemerne vysokým mužom s výškou cca 188 cm a viac.

Internetový obchod kosile24.cz ponúka košeľa Eterna s predĺženým rukávom, košele Olymp s predĺženým rukávom rovnako ako cenovo najvýhodnejšie košele Marvelis s predĺženým rukávom. Našu ponuku rozširujú košele Venti s predĺženým rukávom rovnako ako košele Casa Moda s predĺženým rukávom.

Predĺžený rukáv je u košele Eterna o 3 cm dlhší ako normálny rukáv, tj meria 68 cm. U košieľ Olymp a Marvelis je predĺžený rukáv dlhší dokonca o 5 cm ako normálny rukáv a meria 69 cm. U košieľ Venti a Casa Moda je dlhší oproti štandardnému rukávu o 4 cm a meria 69 cm.

 

Pánske košele - extra predĺžený rukáv

Veľmi vysokí muži s výškou okolo 200 cm alebo muži s veľmi dlhými rukami potrebujú zvyčajne košeľu s extra predĺženým rukávom. Tento rukáv sa niekedy nazýva dvarazy predĺžený rukáv a meria 72 cm. Najväčšiu ponuku košieľ s extra predĺženým rukávom máme od značiek Eterna, Casa Moda a Venti.

Košele Eterna s extra predĺženým rukávom ponúkame v rovnom strihu Comfort Fit, v zoštíhlenom strihu Modern Fit aj silne zoštíhlenom strihu Slim Fit.

Košele Casa Moda s extra predĺženým rukávom máme v rovnom (klasickom) strihu Comfort Fit ako aj v zoštíhlenom strihu Modern Fit.

Košele Venti s extra predĺženým rukávom máme v zoštíhlenom strihu Modern Fit.

Košele Olymp s extra predĺženým rukávom nemáme štandardne v ponuke, ale bielu košeľu s extra predĺženým rukávom pre Vás môžeme objednať na zakázku u výrobcu s dobou dodania 7 - 10 dní.

Ak máte o košeľu s extra predĺženým rukávom záujem, prosím, kontaktujte nás.

 

Pánske košele - skrátený rukáv

Skrátený rukáv je vhodný najmä pre mužov, ktorí majú menšiu postavu co cca 170 cm a štandardná dĺžka rukáva je im príliš dlhá (rukávy vytvárajú faldíky, co nevyzerá veľmi dobre). Príliš dlhý krátky rukáv nepôsobí u menších mužov zrovna ideálne a preto je lepšie zvoliť košeľu so skráteným rukávom.

U košele Olymp meria skrátený rukáv 58 cm a je k dispozícii v bielej a svetlo modrej farbe.

Košele Olymp so skráteným rukávom ponúkame v rovnom strihu Comfort Fit a v zoštíhlenom strihu Modern Fit.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies