Pánske košele - dĺžka rukáva

Dĺžka rukávu u pánskej košele je veľmi dôležitá , pretože ukazuje na dobrý vkus aj starostlivosť , ktorú muž oblečeniu venuje.

 

Skratka ku košeliam s predĺženým rukávom:

 

Pánske košele - dlhý rukáv

Pánska košeľa s dlhým rukávom je nejčastejšia varianta pánskych košieľ. U košieľ s dlhým rukávom rozlišujeme štandardnú dĺžku rukáva, ďalej predĺženú dĺžku a tiež extra predĺženú dĺžku rukáva resp. košele.

Základným pravidlom pri výbere dĺžky rukáva u pánske košele je, aby bol rukáv dostatočne dlhý tj aby presahoval úroveň zápästia. To je nutné dodržať aj v prípade, že je ruka ohnutá v lakti. Výber správnej dĺžky rukáva sa u košele robí tak, že spustite ruku a u košele rozopnete manžetu. Lem manžety by mal dosahovať približne 2 cm nad spojnicu palca a ukazováka (viď foto).

 


V prípade košeľe s dvojitou manžetou ( tzv. francúzska manžeta ) môže byť rukáv ešte o 1 cm dlhší.
Väčšina mužov nosí košeľu s normálnou dĺžkou rukáva. Ten je u košeľa Eterna dlhý 65 cm a u košelí Olymp a Marvelis 64 cm. Táto dĺžka sa meria od napojenia rukáva na ramenný šev po lem manžety.

 

Pánske košele - predĺžený rukáv

Mužom , ktorým by bol dlhý rukáv príliš krátky by mali voliť košeľu s predĺženým rukávom.

Internetový obchod kosile24.cz ponúka košeľa Eterna s predĺženým rukávom, košele Olymp s predĺženým rukávom rovnako ako cenovo najvýhodnejšie košele Marvelis s predĺženým rukávom.

 

Predĺžený rukáv je u košele eterna o 3 cm dlhší ako normálny rukáv, tj meria 68 cm. U košieľ Olymp a Marvelis je predĺžený rukáv dlhší dokonca o 5 cm ako normálny rukáv a meria 69 cm.

 

Pánske košele - extra predĺžený rukáv

Veľmi vysokí muži alebo muži s veľmi dlhými rukami potrebujú často košeľu s extra predĺženým rukávom. Ten meria u košele eterna 72 cm rovnako ako u košele Olymp. Najväčšiu ponuku košieľ s extra predĺženým rukávom máme od značiek Casa Moda a Venti. Košele Casa Moda s extra predĺženým rukávom máme v rovnom (klasickom) strihu ako aj v  zoštíhlenom slim strihu. Košele Venti máme v zoštíhlenom strihu Modern Fit. Novo ponúkame slim fit košeľe Eterna s extra predĺženým rukávom. Košeľe Olymp s extra predĺženým rukávom nemáme štandardne v ponuke, ale bielu košeľu s extra predĺženým rukávom pre Vás môžeme objednať na zakázku u výrobcu s dobou dodania 7 - 10 dní.

Ak máte o košeľu s extra predĺženým rukávom záujem, prosím, kontaktujte nás.

 

Pánske košele - skrátený rukáv

Skrátený rukáv je vhodný najmä pre mužov, ktorí majú menšiu, často silnejšiu postavu a teda potrebujú väčšiu veľkosť košele. Nevýhodou takéhoto "riešenia" je, že sú potom rukávy príliš dlhé a vytvárajú faldíky. Príliš dlhý rovnako ako príliš krátky rukáv nepôsobí tiež vhodne a preto je lepšie zvoliť košeľu so skráteným rukávom.

U košele Olymp meria skrátený rukáv 58 cm a je k dispozícii v bielej a svetlo modrej farbe. Ak máte o košeľu so skráteným rukávom záujem, prosím, kontaktujte nás.