Nepriehľadné košele

Stáva sa nám pomerne často, že zákazník pýta nepriehľadnú / nepriesvitnú pánsku košeľu. Nejčastejšie ide o situáciu, kedy klient che bielu nepriehľadnú košeľu.

Motiváciou je zvyčajne snaha, aby telo cez košeľu nepresvietalo, aby neboly vidiet rôzne znamienka, silnejšie ochĺpenie apod.

Prečo sú košele priesvitné?

Dá sa povedať, že určitá priehladnosť či priesvitnosť je typická pre všetky svetlé spoločenské košele a to najmä ty biele košele. Priesvitnosť je daná faktom, že svetlo (najmä priame slnko) prechádza cez materiál košele. Tým sa zviditelňuje všetko, čo je pod košeľou. Tento jev je najčastejší u ľahkých, hladkých materiálov ako je popelín alebo chambray (po slovensky šambré). V situácii, kedy má materiál výraznejšiu štruktúru, býva aj menej priesvitný. Rovnako platí, že pokial má materiál väčšie medzery v štruktúre tkaniny a je vzdušnejší, já súčasne aj priehľadnejší.

Súčasné trendy výrobcov idú smerom k ľahkým a tenkým materiálom, ktoré sa síce dobre nosia, ale veľmi často priehľadností košieľ napomáhajú.

 

Je priehľadnosť košiel vôbec treba riešiť?

Toto je zcela individuálne. Niekomu priehľadnosť košieľ nevadí, niekomu áno. Za určitý status quo priehľadnosti sa považujú dámske biele košele, ktoré sú zvyčajne ľahké a tenké, čo súčasne takmer vždy znamená aj určitú priehľadnosť.

Ak vám priehľadnosť vadí, máte možnosť nosiť pod košeľou tričko s krátkym rukávom alebo zvoliť košeľu, ktorá bude nepriehľadná.

Varianta 1) Trička s krátkym rukávom

Trička s krátkym rukávom spolehlivo skryjú to, čo nechcete pod košeľou ukázať. Majú aj tu podstatnú výhodu, že bránia tvorbe potných máp v podpazuší, na bruchu či chrbáte.

O výhodách a nevýhodách nosenia trika pod košeľou sme podrobne písali v inom článku.

Varianta 2) Nepriehľadné košele

Existujú určité materiály, ktoré prepúšťajú menej svetla a preto sú zčasti alebo kompletne nepriehľadné.

Košeľa, ktorá je vyrobená s cielom byt maximálne nepriehľadná je košeľa Eterna Cover. Ta vychádza z luxusnej tkaniny twill (po slovensky keper), ktorá je charakteristická diagonálnou štruktúrou a veľmi príjemným materiálom. Používa sa preto v spoločenských  košeliach nejvyššej rady. U košele Eterna Cover je keperová väzba navyše špeciálne upravená tak, aby košeľa bola skutečne nepriehľadná. Košeľa tak skryje nielen rôzne dermatologické nedokonalosti ale napr. aj výrazné tetovanie. Nakoľko sú potetované ruky nielen doménou športovcou alebo umelcov, je košeľa Eterna Cover ideálnym partnerom pre skrytie tetovania aj pre manažerov a biznysmenov.

Nepriehľadná košeľa Eterna Cover je preto nielen praktickým spoločníkom, ak nechcete, aby druhý videli Váš hrudník, chrát alebo ruky. Je tiež krásnym kúskom luxusnej košele, ktorá sa veľmi príjemne nosí.

 

Nepriehľadné košele Eterna Cover - varianty

Nepriehľadné košele Eterna sú v ponuke s dlhým rukávom v dĺžke 65 cm resp. 67 cm aj s predĺženým rukávom pre vysokých mužov.

Tu sú jednotlivé varianty nepriehľadných košiel v bielej, svetlomodrej aj smetanovej (champagne) farbe pre jednotlivé strihy:

A) Košele Eterna Cover s dlhým rukávom (pre normálne vysokých mužov)

B) Košele Eterna Cover s predĺženým rukávom (pro vysokých mužov s výškou cca 188 cm a viac)

C) Košele Eterna Cover s extra predĺženým rukávom (pro veľmi vysokých mužov s výškou cca 200 cm a viac)

 

Ďalšie nepriehľadné košele v ponuke

Okrem tieto košele Eterna spĺnia Vaše nároky na nepriehľadnosť aj ďalšie biele košele vo väzbe twill (keper), prípadne rybia kosť. Tieto košele síce nebudú tak dokonale nepriesvitné ako košeľa Eterna Cover, ale určite vyhoví Vašim nárokom a rozšíria Váš výber o ďalšie možnosti.

Ďalším materiálom, ktorý dobre bráni priehľadnosti košele je materiál dobby, ktorý sa podobá popelínu, ale má zosílenú väzbu.

 

Zhrnutie: Odporúčanie na nepriehľadnú košeľu

Ak hľadáte maximálne nepriehľadnú košeľu, spolehlivo najlepšia je nepriehľadná košeľa Eterna Cover.

Ak zvažujete ďalšie svetlé košele, odporúčame vám také, ktoré sú z materiálu twill (keper), rybia kosť alebo dobby. Informáciu o materiálu nájdete vždy v popise košele a tiež v parametroch košele na riadku Materiál.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies