Tričko pod košeľu

Aké sú argumenty pro a proti?

Najväčším argumentom je hygiena a estetika. Pohľad na košeľu prilepenú na hrudi alebo chrbáte, veľké potné mapy, alebo dokonca koláče potu v podpazuší, dokážu odradiť už len při pohľade do zrkadla. A teraz si predstavte, ako to pôsobí na ľudí, ktorí sa na to musia pozerať.

V zime, kedy sa človek nepotí ani v aute ani v kancelárii, to možno u niekoho ide aj bez trička, ale to sú skôr výnimky. V minulosti sa nosily veľa nátelníky bez rukávov. Ich problém je ale to, že nezabránia tvorbe potných map v podpazuší. Ľudia, ktorý museli byť po celý deň v obleku a veľa se potili, napr. čašníci v provotriednych reštauráciach, riešili potenie napr. tak, že si pred smenou dali vodu s malým množstvom soli, ktorá obmedzuje potenie.bile tricko pod kosili

Dnešným najobvyklejším riešením je tričko s krátkým rukávom, ktoré odstráni problém s potnými mapami na tele aj v podpazuší. Pokial sa mapy urobia na tričku, cez košeľu určite nepresiaknú a nebudú vidieť.

S tým súvisí aj to, že ak nosím pod košeľou tričko, vydrží mi košeľa dlhšiu dobu. Stačí vymeniť triko a košeľu si môžem obliecť ešte raz. (Pulóver, ktorý nosím na tričku tiež nedám po každom noseniu do pračky.)

A ešte jedna výhoda. Ak nosíte pod košeľou tričko, košeľa sa mnohem menej zmačká a vyzerá výrazne lepšie.

 

Aký materiál trička zvoliť?

V podstate existujú iba dve alternatívy. Buď tričko zo 100% bavlny, alebo tričko funkčné z umelých vlákien. Obidvaja materiály urobia rovnakú službu. Bavlna bude príjemnejšia na nosenie, umelé vlákno menej nasiakne potom a lepšie odvedie telesné teplo. Ak si beriem triko pod košeľu hlavne preto, aby som neprepotil košeľu, pak by tričko nemalo byť zbytočne silné. Zo skúsenosti sa nazdávame, že optimálnu gramáž ponúkajú trička Olymp – 150 g/cm2. V zime, ak ma má tričko aj trochu chrániť pred chladom, môžem na sile samozrejme pridať.

Akú farbu trička zvoliť?

Vo svete existujú v podstate iba dve alternatív. Pod čiernu alebo antracitovú košeľu sa nosí čierne tričko, vo všetkých ostatných prípadoch biele tričko.

neviditelne-tricko-pod-kosili

Česká republika si pred niekoľkými rokmi pripísala svetový primát, keď istá vynálezkyňa predstavila šokovaným módnym tvorcom tzv. neviditelné tričko. Jeho neviditelnosť spočíva v tom, že tričko má telovú farbu a zoslabené lemy rukávov.

Výsledkom je, že je pod košeľou menej vidieť alebo dokonca nie je vôbec vidieť.

Napriek tomu, že veríme tomu, že takéto tričko môže byť skutočne takmer neviditelné, nikdy by sme si ho na seba neobliekli. Pripadali by sme si ako vo sťahovacích bombarďákoch v známej scéne z filmu Denník Bridget Jonesovej. Sme si istý, že ten večer by sme košeľu nevyzvliekli za nič na svete, aj keby perspektívy boli maximálne ružové.

Tým sa dostávame ku kardinálnej otázke.

 

Vadí, ak je tričko pod košeľou vidieť?

Určite je lepšie, ak je vidieť triko než mapy potu. V západnej Európe a najmä v Amerike patrí nosenie bielych tričiek pod košeľou dokonca ku štandardu. Pravdopodobne si sami viete vybaviť množstvo filmových scén, kedy si ustatý biznysmen alebo politik sundá košeľu a pod ňou má biele tričko. Filmom, ktorý tomuto štýlu urobil v poslednej dobe najväčšiu reklamu je seriál Dom z kariet. Tričko, košeľa, kravata, oblek. Tento spôsob je skrátka štandard a ozaj by sme nechceli vidieť hociakého kapitána priemyslu alebo hokejového tímu, ako má pod oblekom a košeľou neviditelné tričko telovej farby.

Aj tak u problému bielych tričiek pod košeľu ešte chvíľu ostaňme. Tričko je viditelné (samozrejme ak nemám košeľu zapnutú u goliera resp. nemám na košeľi oblek) na dvoch miestach. Vo výstrihu a potom v mieste, kde končí krátke rukávy trička. Najviac je viditelné v prípade, že stojím proti slnku, ktoré cez košeľu presvieta. Zatial čo viditelným rukávom sa dá zabrániť tým, že si kúpim nátelník, ktorý však nezabráni tvorbe potných máp v podpazuší, viditeľnosť trička vo výstrihu sa dá odstraniť tým, že zvolím biele tričko s V-výstrihom. Pokial nosím košeľu s kravatou, je voľba výstrihu u trička samozrejme bezpredmetná.

TIP na výhodnú cenu tričiek pod košeľu

Ak chcete ušetriť a aj tak si dopriať kvalitné, značkové triko pod košeľu Olymp zo 100% vysoko kvalitnej bavlny, vyberte si výhodné balenie tričiek. Za 4 ks tričiek zaplatíte iba EUR 47,20 vrátane možnosti dopravy zadarmo.

Tip na luxusné tričko pod košeľu

Pokial cena nie je Váš hlavný faktor výberu, vyskúšajte trička pod košeľu Eterna. Tie obsahujú prímes elastanu a materiál tak pôsobí doslova ako druhá koža. Triko je úžasne hladké a príjemné na nosenie.

Záver

Rozhodnutie, či a aké tričko si pod společenskú (biznys) košeľu zobrať, nechávame na Vás. Náš názor teraz poznáte. A pokial sa s ním stotožňujete, môžete si pozrieť našu ponuku.

Tu sú biele tričká pod košeľu a tu čierne tričká . Kto hľadá jednofarebné tričko nie pod košeľu, ale k voľnému noseniu a nechce tričko s golierkom, može sa inspirovať farebnými tričkami s krátkym rukávom.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies