Košele AMJ

takto vypadá logo košil AMJ

Košele AMJ patrí k najpredávanejším košeliam na Slovensku. Vyrábajú sa v Ázii a v predaji sú v niekoľkých podnikových predajniach a na internete.
Pomerne často nás kontaktujú zákazníci, ktorí nosia košele AMJ, nech im poradíme s výberom. Najčastejšie majú záujem o košele Marvelis, ktoré sú v podobnej cenovej kategórii ako košele AMJ. V tomto článku preto prinášame porovnanie oboch značiek a odporúčania, akú košeľu si vybrať.

 

Prečo uvažovať o alternatíve ku košeliam AMJ?

Dôvodom, prečo chcú muži vyskúšať košele Marvelis sú najčastejšie: 1. nežehlivosť materiálu, 2. výborný pomer ceny a kvality (Marvelis je sesterskou značkou Olympu) a 3. veľký výber. Náš eshop si väčšinou vyberú na základe odporúčania priateľov a recenzií zákazníkov.

 

Strihy a dĺžky košiel AMJ

Košele AMJ sa vyrábajú v dvoch strihoch: rovnom strihu Comfort Fit a zúženom strihu Slim Fit. Sú v predaju s krátkym rukávom, s dlhým rukávom a s predĺženým rukávom.
Košele Marvelis sa vyrábajú v troch strihoch: rovnom strihu Comfort Fit, zoštíhlenom (zúženom) strihu Modern Fit a silne zoštíhlenom strihu Body Fit. Zákazníci si tiež môžu vybrať medzi krátkym, dlhým a predĺženým rukávom.

 

Porovnanie rozmerov a veľkostí košiel AMJ Comfort Fit

V tejto tabuľke uvádzame hlavné rozmery košieľ AMJ Comfort Fit v rovnom strihu pre najčastejšie veľkosti 40-46. Pre porovnanie uvádzame aj rozmery košele Marvelis v rovnom strihu Comfort Fit a vyštíhleném strihu Modern Fit. (Ak nosíte košele AMJ Slim Fit, prejdite k ďalšej tabuľke.)
Rozmery košieľ posudzujeme podľa dvoch parametrov: obvodu okolo hrudníka a obvodu okolo pása.
Dĺžku rukáva a dĺžku košele zanedbávame, pretože sú u košieľ AMJ aj Marvelis veľmi podobné.

Tabulka ukazuje porovnanie velkosti a rozmerov kosiel AMJ Comfort a Marelis


Ako chápať tabuľku porovnaní košiel AMJ Comfort Fit?

Ukážme si to na príklade dvoch zákazníkov:
A) Zákazník, ktorý nosí košeľu AMJ Comfort Fit vo veľkosti 44
Košele AMJ v tejto veľkosti majú okolo hrudníka aj pása 130 cm (pozri stĺpec označený 44 a riadky označené AMJ Comfort Fit). Najbližšou alternatívou sú košele Marvelis Comfort Fit vo veľkosti 44. Tie majú okolo hrudníka aj pása 136 cm (pozri stĺpec 44 a riadky Marvelis Comfort Fit). Košeľa Marvelis teda bude okolo hrudníka aj pása o 6 cm širšia. To je rozdiel 3 cm na šírku.

B) Zákazník, ktorý nosí košeľa AMJ Comfort Fit vo veľkosti 42
Košele AMJ v tejto veľkosti majú okolo hrudníka aj pása 120 cm (pozri stĺpec označený 42 a riadky AMJ Comfort Fit). Nájsť podobnú alternatívu u košieľ Marvelis je ale problematické. Košele Marvelis v rovnom strihu Comfort Fit sú širšie okolo hrudníka o 8 cm a okolo pása o 4 cm. Košele Marvelis v zoštíhlenom strihu Modern Fit sú širšie okolo hrudníka o 6 cm a okolo pása sú užšie o 8 cm.
Pre určenie vhodnej alternatívy preto odporúčame, aby ste nás kontaktovali. Poradíme Vám vhodnú veľkosť a strih na základe Vašich konkrétnych údajov.

 

Zhrnutie porovnania košiel AMJ Comfort Fit s košeľami Marvelis
1. Košele AMJ v rovnom strihu Comfort Fit sú vždy užšie ako košele Marvelis Comfort Fit.
2. Preto ako alternatívu niekedy ponúkame aj košele v zoštíhlenom strihu Marvelis Modern Fit a niekedy aj vedľajšiu veľkosť.
3. Vo veľkosti 40 sú košele AMJ Comfort Fit tak úzke, že sa im najviac blížia dokonca silne zoštíhlené košele Marvelis Body Fit (ich rozmery sú uvedené v tabuľke nižšie)
4. Vo veľkostiach 42 a 46 sú rozdiely medzi AMJ a Marvelisem tak veľké, že nie je možné určiť vhodnú alternatívu. V takom prípane nás, prosím, kontaktujte, poradíme Vám individuálne.

 

Porovnanie rozmerov a veľkostí košiel AMJ Slim Fit

Ste štíhli a nosíte košeľa AMJ Slim Fit?

V tejto tabuľke uvádzame hlavné rozmery košieľ AMJ Slim Fit v zúženom strihu pre najčastejšie veľkosti 38-46. Pre porovnanie uvádzame aj rozmery košele Marvelis v silne zoštíhlenom strihu Body Fit a zoštíhlenom strihu Modern Fit.
Rozmery košele posudzujeme podľa dvoch parametrov: obvodu okolo hrudníka a obvodu okolo pása.
Dĺžku rukáve a dĺžku košele zanedbávame, pretože sú u košieľ AMJ aj Marvelis veľmi podobné.

Tabulka porovnava velkosti a rozmery kosiel AMJ Slim Fit a Marvelis

 

Ako chápať tabuľku porovnania košiel AMJ Slim Fit?

Ukážme si to na príklade dvoch zákazníkov:
A) Zákazník, ktorý nosí košeľu AMJ Slim Fit vo veľkosti 40
Košele AMJ v tejto veľkosti majú okolo hrudníka 113 cm a okolo pása 103 cm (pozri stĺpec označený 40 a riadky označené AMJ Slim Fit). Najbližšou alternatívou sú košele Marvelis Body Fit vo veľkosti 41. Tie majú okolo hrudníka 116 cm a okolo pása 104 cm (pozri stĺpec 41 a riadky Marvelis Body Fit). Košele Marvelis v tejto veľkosti a strihu teda budú okolo hrudníka širšie o 3 cm a okolo pása o 1 cm. Ak by ste chceli o niečo užšiu košeľu než je AMJ Slim Fit, potom by to bola veľkosť 40.

B) Zákazník, ktorý nosí košeľa AMJ Slim Fit vo veľkosti 44
Košele AMJ v tejto veľkosti majú okolo hrudníka 125 cm a okolo pása 118 cm (pozri stĺpec označený 44 a riadky AMJ Slim Fit). Nájsť podobnú alternatívu u košieľ Marvelis je však problematické. Košele Marvelis v silne zoštíhlenom strihu Body Fit sú okolo hrudníka užšie o 1 cm a okolo pása o 6 cm. 6 cm rozdiel môže byť už pomerne výzamný, a preto nie je možné túto košeľu Marvelis považovať za vhodnú alternatívu.
Pre určenie vhodnej alternatívy preto odporúčame, aby ste nás kontaktovali. Poradíme Vám vhodnú veľkosť a strih na základe Vašich konkrétnych údajov.

 

Zhrnutie porovnania košiel AMJ Slim Fit s košeľami Marvelis?
1. Košele AMJ Slim Fit a Marvelis Body Fit sú si pomerne dosť podobné.
2. Vo väčších veľkostiach 45 a 46 Marvelis košele v strihu Body Fit neponúka. Preto tu ako alternatívu navrhujeme strih Modern Fit.
3. Vo veľkosti 44 sú rozdiely medzi AMJ a Marvelisom pomerne veľké, preto nie je možné určiť optimálnu alternatívu. V takom prípade nás, prosím, kontaktujte, poradíme Vám individuálne.

 

Alternatíva ku košeliam AMJ - zhrnutie

Je zrejmé, že alternatívu ku košeliam AMJ možno nájsť. U strihu Slim Fit je to pomerne jednoduché. U strihu Comfort Fit to vyžaduje väčšiu pozornosť rozdielom.
Avšak, domnievame sa, tak ako naši zákazníci, že košeľa Marvelis za skúšku stojí. Sme presvedčení, že s nimi budete veľmi spokojní a preto vám radi poradíme s výberom.
Obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies