Košile Eterna Cover recenze

Čo sa v recenzii hodnoti a popisuje?

Hodnotím nepriehľadnú košeľu Eterna Cover v rovnom strihu Comfort fit. Testovaná košeľa je v e svetlo modrej farbe v cene cca 58 EUR.

O recenzentovi

Som menší obtĺstlý (veľkosť 43) päťdesiatnik, projekt manažér v IT, do práce chodím vždy v košeli, v kravate však len výnimočne; pred oblekom dávam prednosť ľahkým (tenkým) svetrom. Pochádzam z Podkrkonoší, obaja rodičia pracovali v textilnom priemysle - mama v bavlnárskom, otec v ľanovom - a učili ma, že kvalita látky sa pozná podľa jej tĺšťky a hustoty vlákien, exaktne vyjadrené teda podľa gramáže. Jasne, čas oponou trhol a dnes to pre veľa moderných materiálov neplatí, ale pre bavlnu to mám zakorenené dodnes.

Značka Eterna

Košele Eterna používam už dlho, prvú mi kúpila manželka v roku 2011. Spomínam si, že práve kvalitou a spracovaním látky sa prvá košeľa odlišovala od lacnejších košieľ, ktoré som dovtedy používal. Pred nedávnom som zaznamenal u Eterna príklon k rádovo ľahším materiálom, košele boli tenké, niektoré dokonca priehľadné - to nebolo nič pre mňa, jednu košeľu som dokonca vrátil a nakupoval som radšej iné. Keď tu zrazu ...

 

Testovaná nepriehľadná košeľa Eterna Cover

Materiál košele Eterna Cover

Látka tejto košele je super - teda presnejšie povedané presne podľa mojich predstáv: na prvý pohľad hustá, nepriehľadná, vzbudzujúca dojem kvality. Pri detailnom pohľade vzdialene pripomína svojou priečnou štruktúrou tkaninu treba u džínsoviny.

Na obrázku je detail materiálu v recenzi neprůhledné košile Eterna Cover

Je to dané väzbou, ktorá sa volá keper, po anglicky twill, látka sa potom označuje ako serž - takto múdry nie som, to som vygooglil. Hoci látka pôsobí vizuálne "hrubým" dojmom, je mäkká a na nosenie veľmi príjemná. Testoval som v priebehu septembra a októbra, z počiatku pri vonkajších teplotách aj nad 25°C, a materiál je štandardne priedyšný a dýcha. V tropických teplotách nad 30°C košeľa testovaná nebola, ale kto by v takej hoprúčave chodil do práce :).

Hodnotenie materiálu: 5 hviezdičiek (z piatich)

 

Nepriehľadnosť košele Eterna Cover

Nepriehľadnosť košele má byť jej hlavnou devízou. V popisku košele je u látky dokonca uvedené, že zakryje aj tetovanie. Tetovať som sa kvôli testu nenechal, takže to potvrdiť nemôžem. Tričká pod košeľou nenosím, ajkeď chlpatá hruď teraz zrovna nefrčí. Takže nepriehľadnosť látky oceňujem. Naozaj funguje a ja sa cítim v košeli istejšie.

Hodnotenie nepriehľadnosti: 5 hviezdičiek (z piatich)

 

Nemačkavosť, nežehlivosť košele

Nemačkavosť a celkovú odolnosť pri nosení som testoval takto - košeľu som nosil 3 dni do práce, vrátane cca hodinovej cesty tam a späť autom. Cestou z práce som bol dvakrát na badmintone, kde som košeľu zámerne iba dvakrát preložil a položil na vrchol kôpky - takže žiadne ramienko. Tiež doma košeľa nevisela na ramienku, ale bola iba prehodená cez kreslo. Toto je fotografia košele na koncu tretieho dňa:

Na fotce je neprůhledná košile Eterna Cover po 3 dnech nošení 

Košeľa vyzerá stále celkom dobre, určite v nej možno ísť do práce aj ďalší deň. Výraznejšie pokrčenie sa prejavuje iba od pása nadol, kde je košeľa zastrčená v nohaviciach.

 

Pretože mám doma "non-iron" manželku a ja tiež žehlenie nelúbim, všetky moje košele sú tiež "non-iron" (nie easy-care). Podmienky pre ošetrovanie nežehlivých košieľ príliš nedodržujem - perem je spolu s ostatným prádlom na jemný program, v plnej dávke (nie podľa odporúčania v polovičnej) a suším štandardne prehodené cez sušiak - sušičku nemáme. Mimochodom, drobnou výhodou tejto košele je možnosť prať na 40°C, niektoré konkurenčné košele dovoľujú iba 30°C.

Toto je košeľa po vypraní a usušení za opísaných podmienok (čiže nie práve v súlade s odporúčaniami):

Obrázok ukazuje ako vyzerá košeľa Eterna Cover po vypraniu v pračke 

Zmačkanie z oblasti nohavíc vypraním zmizlo a to aj v okolí pásku, ktorá je najviac namáhaná upnutím.

Hodnotenie nežehlivosti a nekrčivosti: 4 hviezdičky z piatich

 

Vzhľad košele

Hodnotenie vzhľadu košele je vždy veľmi subjektívne - mne osobne sa páčia jednofarebné košele bez vzoru alebo len s veľmi jemným vzorom. Testovaná košeľa je teda podľa môjho gusta, navyše sa mi páči tmavomodré vnútorné zvýraznenie goliera, manžety a légy aj gombíky v rovnakej farbe. Košeľa je decentná a napriek tomu zaujímavá.

 

Malý kvíz - schválne, čo chýba na obrázku?

Obrázok ukazuje košeľu Eterna Cover bez vreska 

Správne - je to vrecko. Je ale trocha nefér vyčítať košeli bez vrecka, že nemá vrecko - ako my ajťáci hovoríme, nie je to chyba, ale vlastnosť.

Hodnotenie vzhľadu: 3,5 hviezdičky z piatich

 

Moje hodnotenie košele Eterna Cover na záver

Mínusy:

  • Úplne mi nesedala veľkosť - potreboval by som o cca 5 cm menej v páse, ale presne taká veľkosť v tabuľkách nie je.
  • Chýba mi vrecko - dávam si tam vstupnú kartu do práce ... :)

 

Plusy:

  • Naozaj skvelý a nepriehľadný materiál.
  • Dobre fungujúci parameter "non-iron" - aj bez žehlenia vyzerá dobre. Súčasne má veľkú výdrž, nekrčí sa, nenáročná na ukladanie, možno ju v pohode prehodiť cez stoličku.
  • Decentný a pritom nie fádny vzhľad.
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies